Najszybszy na świecie Internet jest w naszym kraju.

INEA wprowadziła do swojej usługi najszybszy internet na świecie dla klientów indywidualnych. Symetryczna linia światłowodowa o szybkości przesyłu danych dochodzącej do 10 Gb/s od dzisiaj dostępny jest dla lokalnej społeczności Poznania. Z tego powodu Polska dołącza do listy niespełna paru terenów na świecie oferujących tak szybki dostęp do internetu dla klientów indywidualnych.

Z oferty łącza 10 Gb/s od dzisiaj skorzystać będzie mogło ok. 30.000 gospodarstw domowych w Poznaniu. Przed końcem roku INEA ma w planach udostępnić taką usługę w na terenie całego miasta, a w przyszłości dostarczać ją na łączach całej własnej sieci światłowodowej też w innych regionach. Symetryczne łącze z technologią Fiber-To-The-Home (FTTH) o prędkości transferu danych aż do 10 Gb/s oferowane jest w kwocie 399 zł. W innych państwach z niesłychanie szybkiego Internetu mają możliwość korzystać tylko obywatele Szwajcarii oraz pojedynczych miast w USA, Japonii, Korei Płd. oraz Singapurze.

Usługa Internetu 10 Gb/s jest przeznaczona dla osób, jakie robiąc swoje hobby albo wyzwania związane z pracą, chcą zarówno ściągać, jak i odbierać dane z niedostępną dotychczas w naszym kraju szybkością. Symetryczność łącza sprawia, iż przesył tego typu danych w dwie strony realizowany jest bardzo szybko. Tak szybki Internet będą doceniali też gracze. Świeże produkcje mogą potrzebować kilkadziesiąt gigabajtów przestrzeni dyskowej, przez co nawet na obecnie dostarczanych łączach ich pobieranie trwa tak długo, aby było to odczuwalne. Przy łączu 10 Gb/s czas ten może ulec poważnemu skróceniu. Chociażby mocno wyczekiwana gra aktualnego roku RDR II , która ma wymagać ok. 100 GB przestrzeni dyskowej, na usłudze INEA może zostać pobrana w około 2 minuty.