CDA.pl teraz także dla posiadaczy iPhone’ów i iPadów Mobilna aplikacja CDA do zdobycia jest już dla właścicieli telefonów oraz tabletów marki Apple. Od kilku tygodni miesiąca można ściągnąć ją bezpłatnie ze sklepu dla systemu iOS.

Specjalna aplikacja CDA pod iOS dedykowana jest zarówno dla użytkowników usługi Premium, jak takich nieposiadających wykupionego abonamentu. Jednak wyłącznie osoby subskrybujące CDA Premium uzyskują dostęp do bogatej biblioteki video i mogą je ściągać na wszystkie telefony. Biblioteka z filmami w ramach CDA Premium liczy póki co 5 300 pozycji.

W okresie pierwszych 14 dni tygodni od pojawienia się aplikacji w sklepie Apple ilość pobranych materiałów przekroczyła dziesiątki tysięcy. Mniej więcej w tym samym czasie dedykowana aplikacja CDA została wrzucona również na urządzenia wyposażone w Android TV. Jest to następna platforma na jakiej każdy może korzystać z CDA. Dla przypomnienia, apka CDA do zdobycia jest także dla posiadaczy smartfonów a także tabletów działających na systemie od Google oraz użytkowników Chromecastów.

Aplikacja mobilna CDA na telefony i tablety (dla dwóch systemów operacyjnych, a więc dla iOS a także Android) pozwala na wyświetlanie zarówno filmików generowanych przez użytkowników (funkcjonuje identycznie jak portal YouTube), jak i filmów z biblioteki CDA Premium (tylko dla subskrybentów konta premium). Aplikacja umożliwia zapisywanie ostatnio obejrzanych filmów, rozbudowane sortowanie oraz filtrowanie, a w przypadku właścicieli płatnej usługi też na puszczanie konkretnych pozycji offline.