Samsung stworzy kolejny inkubator na terenie Polski

Prawdopodobnie w obecnym roku kalendarzowym, stworzymy w Polsce 2-gi inkubator – oświadczył Daniel Ahn, Senior Vice President, R&D Software Security Samsunga podczas spotkania Cybersec w Krakowie. Głównym obszarem działania świeżej, zlokalizowanej w Lublinie, placówki zostanie bezpieczeństwo w sieci.

W wykorzystaniem zlokalizowanego w Lublinie Inkubatora powstawać będą prace dedykowane cyberbezpieczeństwu. Pośród nich znajdą się technologie i rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo systemom inteligentnym, zapewniające zbieranie danych a także ich późniejsze przetwarzanie oraz komunikację.

Start-upy, jakie zakwalifikują się do wsparcia otrzymają pełne wsparcie tak menedżerów, jak również pracowników technologicznych producenta Samsung, w tym ekspertów zlokalizowanego w Warszawie instytutu R&D Samsunga. Najatrakcyjniejsze z pomysłów mogą dodatkowo otrzymać dofinansowanie. Oprócz wspierania świeżych biznesmenów, nowy Inkubator Samsung zaoferuje też szeroki program nastawiony do obywateli Lublina, obejmujący kursy, zajęcia warsztatowe z kodowania lub programowanie.

Lublin, stanowi w którym będzie funkcjonował Samsung Inkubator. Poprzednia taka inicjatywa od więcej niż roku pracuje już na terenie Rzeszowa i koncentruje się na kwestiach Internetu Podmiotów (IoT) i Machine Learning. Grono projektów objętych opieką to do tej pory 12 różnych pomysłów, choćby projekt inteligentnych luster WiseGlass, albo JiTiV – system smart home, jaki wspiera ludzi w efektywnym wykorzystaniu prądu.